Windows 10 Windows Defender Kapatma (KALICI)

FROGS

Administrator
Yönetici
Eki 19, 2020
46
0
6
Metot 2: “Kayıt Defteri Düzenleyicisi” (regedit) Uygulaması Üzerinden Windows 10 Defender Kapatma (Kalıcı)
Windows 10 Defender’ı kalıcı kapatmak istiyorsanız; “Kayıt Defteri Düzenleyicisi” (regedit) uygulaması üzerinden bunu gerçekleştirebilirsiniz.
regedit-uzerinden-windows-10-defender-kapatma-1.jpg

1: Windows 10 başlat menüsü yanındaki arama kısmına “Regedit” yazın ve yukarıdaki resimde olduğu gibi çıkan sonucu tıklayın.

2: Eğer; “Bu uygulamanın cihazınızda değişiklik yapmasına izin vermek istiyor musunuz?” şeklinde uyarı gelir ise “Evet” tıklayıp kayıt defteri düzenleyicisini açın.

3: Kayıt defteri düzenleyicisi üzerinden; aşağıdaki sıra ile “Windows Defender” klasörünü açın.
anRdAO.png
regedit-uzerinden-windows-10-defender-kapatma-2.jpg
4: Yukarıdaki resimdeki klasörü açınca sağ taraftaki boş alanda mouse’unuzun sağ tuşuna tıklayın. Sağ Tuş > Yeni > DWORD (32 Bit) Değeri ifadesine tıklayınca boş alanda yeni bir dosya oluşturacaksınız. Dosya adı olarak “DisableAntispyware” ifadesini yazın. (Aşağıdaki gif animasyonu daha açıklayıcı olacaktır. )
Windows-10-defender-kapatma-disableAntispyware.gif

5: Yukarıdaki gif animasyonda da görüldüğü gibi DisableAntiSpyware olarak adlandırdığınız dosyaya çift tıklayın ve “Değer verisi” alanında yer alan “0” ifadesini “1” olarak değiştirip “Tamam” butonunu tıklayın.

6: Kayıt defteri düzenleyicisini kapatın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.
windows-defender-devre-disi-uyarisi.jpg
Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra Windows Defender’ı açmaya çalıştığınızda “Devre Dışı” bırakıldı uyarısını göreceksiniz.